... Home ... Zabieg ... Kontakt ...

PRZED I PO

CERTYFIKAT

MEDIA (ang.)

Polish English French German Italian Russian Spanish


600 263 705

Poznań
Stanisława Strugarka 8
Dr n med Sebastian Kuczyński


Cennik

 

Koszt zabiegu  - 900 zł

 

 
CoolSculpting™CoolSculpting™ to urządzenie, które umożliwia skuteczne nieinwazyjne zabiegi konturowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej dzięki kriolipolizie. To, co odróżnia zabieg CoolSculpting™ ZELTIQ® oraz technikę kriolipolizy od innych nieinwazyjnych metod redukujących tkankę tłuszczową, to zastosowanie zaawansowanej technologii chłodzenia, która selektywnie atakuje komórki tłuszczowe, stale je eliminując, a jednocześnie oszczędza wszystkie pozostałe tkanki.

Więcej… [CoolSculpting™]
 
Działanie CoolSculpting™

CoolSculpting™ jest nowością zarówno w Polsce, jak i na świecie. Firma powstała w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych, pierwsze publikacje naukowe ukazały się w 2008 roku a sama technika kriolipolizy została odkryta przez dermatologów: dra med. Dietera Mansteina oraz dra med. R. Roxa Andersona z Centrum Fotomedycyny Wellmana przy szpitalu ogólnym Massachusetts, Boston, MA, będącym placówką dydaktyczną Harwardzkiej Szkoły Medycznej.
Doktorzy Manstein i Anderson wraz z zespołem badawczym udowodnili, że w dokładnie kontrolowanych warunkach laboratoryjnych podskórne komórki tłuszczowe są naturalnie bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki otaczające. Wyniki ich wstępnych doświadczeń opublikowane w czasopiśmie Lasers in Surgery and Medicine w listopadzie 2008 roku wykazały, że przedłużone, kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może indukować selektywny ubytek komórek tłuszczowych i następującą później utratę podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia pokrywającej skóry. To odkrycie, nazwane „selektywną kriolizą”, doprowadziło do opracowania opatentowanej technologii leżącej u podstaw nieinwazyjnego zabiegu CoolSculpting™ ZELTIQ®.

Zabieg CoolSculpting™ prowadzony w celu nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej jest dostępny w ograniczonym zakresie w Kanadzie, Unii Europejskiej oraz na innych rynkach światowych.

Innowacja i proces oddziaływania na tkanki
Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda chłodzenia tkanki tłuszczowej w celu wywołania lipolizy (rozpadu komórek tłuszczowych) bez uszkadzania innych tkanek. Wynikiem tego procesu jest zauważalna, naturalnie wyglądająca redukcja tkanki tłuszczowej w ciągu dwóch do czterech miesięcy. Kriolipoliza jest oparta na zasadzie, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na uzyskiwanie z nich energii (chłodzenie) niż tkanki otaczające. Nieinwazyjny aplikator zostaje przyłożony do docelowego obszaru ciała w celu pobrania energii z leżącej pod spodem tkanki tłuszczowej, przy czym jednocześnie chroniona jest skóra, nerwy, mięśnie i inne tkanki.


Kontrolowane chłodzenie stosowane w zabiegu CoolScultping™ ZELTIQ® działa docelowo tylko na komórki tłuszczowe i tylko te eliminuje.

W czasie zabiegu zachodzi apoptoza komórek tłuszczowych (kontrolowana śmierć komórek) w wyniku ekspozycji na zimno, co prowadzi do uwolnienia cytokin i innych mediatorów stanu zapalnego. Komórki zapalne stopniowo trawią zajęte komórki tłuszczowe w ciągu miesięcy po zabiegu. Lipidy z komórek tłuszczowych są powoli uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny w celu przekształcenia, podobnie jak to się dzieje z tłuszczem pochodzącym z pożywienia.


Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Właśnie dlatego kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe i oszczędzając inne tkanki.

System CoolSculpting™ kontroluje stopień pozyskiwanej energii lub temperaturę chłodzenia w trakcie zabiegu.


Ilość zabiegów
Wyniki badań klinicznych wykazały, że zabieg CoolSculpting™ zapewnia zauważalną, możliwą do zmierzenia redukcję tkanki tłuszczowej u odpowiednio wybranych pacjentów w ciągu dwóch do czterech miesięcy po zabiegu. Niektórzy pacjenci zauważają ubytek tkanki tłuszczowej o grubości do 5 mm już po jednym zabiegu. Dodatkowe zabiegi można przeprowadzać w okresie od dwóch do czterech miesięcy po zabiegu początkowym, aby uzyskać większy ubytek tkanki tłuszczowej. U pacjentów, u których występuje redukcja tkanki tłuszczowej, stwierdza się trwałe wyniki przez okres minimum sześciu miesięcy od zabiegu CoolSculpting™ .

Główne zalety CoolSculpting™
Szeroko zakrojone badania firmy ZELTIQ® potwierdzające skuteczność - statystycznie 4,7 z 5 lekarzy wyraża swoje wysokie zadowolenie z systemu CoolSculpting™; 7 na 10 pacjentów zamierza polecić zabieg przyjaciołom oraz członkom rodziny
Bezpieczeństwo
Nieinwazyjność zabiegu, dzięki czemu nie występuje okres rekonwalestencji.

 
Wskazania do zabiegów CoolSculpting™

Zabieg CoolSculpting™ nie powoduje spadku masy ciała i nie jest przeznaczony do leczenia otyłości, a także nie zastępuje metod inwazyjnych, takich jak liposukcja.

Zabieg CoolSculpting™ przeznaczony jest dla osób w dość dobrej kondycji, ze średnimi fałdami tkanki tłuszczowej, nie dającymi się łatwo wyeliminować za pomocą diety i ćwiczeniom fizycznym. 
Przeciwskazania do zabiegów CoolSculpting™

Krioglobulinemia;
Napadowa hemoglobinuria z zimna, napadowa zimna hemoglobinuria, zespół Donata-Landsteinera;
Cold;
Schorzenie Reynauda;
Ciąża;
Implanty;
Ostatnio przebyte operacje w obszarze zabiegu;
Umbilical lub Inguinal Hernia (Przepuklina Pachwinowa);
Wrażliwość na zimno;
Żółtaczka typu C (cryoglobulins);

Rozruszniki serca;
choroby autoimmunologiczne;

 
Przed zabiegiem

Konsultacje
Zabiegi mogą być wykonywane na większych rejonach ciała, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Każdorazowo, przed decyzją o możliwości wykonania zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem podczas której ustalany jest profil zabiegowy.

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może negatywnie wpłynąć na stan zdrowia.

 
Zabieg

Aby wykonać zabieg, lekarz przykłada aplikator do docelowego obszaru zabiegowego w celu pobrania energii (chłodzenie) z leżącej poniżej tkanki tłuszczowej. Specjalnie opracowany aplikator próżniowy zasysa tkankę do jego zagłębienia i delikatnie przytrzymuje ją między dwoma panelami chłodzącymi, pobierając ciepło zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Czujniki wbudowane w aplikator monitorują skórę w trakcie zabiegu, gwarantując stały i jednakowy przebieg zabiegu. Czujniki są połączone z panelem sterowania w celu stałego monitorowania i regulowania chłodzenia w trakcie zabiegu CoolSculpting™ i zapewniania stałego dopływu informacji do lekarza. System powiadamiający automatycznie informuje lekarza, jeżeli istnieje problem związany z aparatem lub pacjentem, który wymaga uwagi, a także powiadamia go po zakończeniu zabiegu CoolSculpting™ .

Stopień odczuwania bólu
Podczas zabiegu odczuwalne jest zjawisko ściągania oraz intensywnego zasysania skóry oraz tkanek, którego odczucie redukowane jest poprzez odpowiednie chłodzenie miejsca poddawanego zabiegowi. Zabieg nie wymaga znieczulenia i jest dobrze tolerowany przez pacjentów.

Bezpieczeństwo
Ponad 180 000 wykonanych zabiegów na całym świecie
(badanie rynku firmy ZELTIQ® 1. listopada 2011 r. ).

CoolSculpting™ , opracowany na podstawie szeroko zakrojonych badań naukowych ( dr Dieter Manstein i dr R. Rox Anderson z Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital, działającym pod naukowym przewodnictwem Harvard Medical School).
System CoolSculpting™ zawiera różne nieinwazyjne aplikatory do chłodzenia tkanek, które są kontrolowane przez precyzyjnie skonstruowany system monitorujący.
Ponadto CoolSculpting™ posiada certyfikat CE oraz został zatwierdzony przez FDA (Amerykaoską Agencję ds. Żywności i Leków) w zakresie nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej oraz zastosowań związanych z chłodzeniem skóry podczas zabiegów dermatologicznych

 
Po zabiegu

Reakcje skóry
Zabieg CoolSculpting™ jest całkowicie nieinwazyjny, dzięki czemu można natychmiast powrócić do typowych czynności, takich jak praca lub ćwiczenia fizyczne.
Reakcje skóry
Na obszarze poddawanym zabiegowi pojawia się zaczerwienienie, które może utrzymywać się od kilku minut do kilku godzin. Może także pojawić się zasiniaczenie, które przemija w ciągu kilku tygodni. U wielu pacjentów występuje przejściowe osłabienie czucia w leczonym obszarze, które trwa od jednego do ośmiu tygodni.

Skuteczność

Odpowiednio zastosowany zabieg CoolSculpting™ zapewnia zauważalną, możliwą do zmierzenia redukcję tkanki tłuszczowej w ciągu dwóch do czterech miesięcy po zabiegu. Niektórzy pacjenci (osoby, których tkanka tłuszczowa nie ulega redukcji poprzez diety i ćwiczenia fizyczne) zauważają ubytek tkanki tłuszczowej o grubości do 5 mm już po jednym zabiegu.

Wiadomo, że ekspozycja na zimno sprawia, że komórki tłuszczowe inicjują proces naturalnej eliminacji, w wyniku którego następuje stopniowe zmniejszenie grubości warstwy tłuszczowej. Komórki tłuszczowe w leczonym obszarze są powoli usuwane w trakcie normalnego procesu metabolicznego organizmu, podobnie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. Oczekuje się, że eliminacja komórek tłuszczowych będąca wynikiem zabiegu CoolSculpting™ będzie trwać tak długo, jak to się dzieje w przypadku zabiegu usuwania komórek tłuszczowych metodami inwazyjnymi np. liposukcją. Rezultaty zabiegu CoolSculpting™ nie są tak szybkie czy radykalne, jak rezultaty zabiegów inwazyjnych, takich jak liposukcja. Niemniej jednak w przypadku pacjentów, którzy chcą uniknąć bólu, ryzyka i czasu rekonwalescencji związanego z zabiegami chirurgicznymi, zabieg CoolSculpting™ może być preferowany.

 

Dbałość o skórę po zabiegu - uwagi i zalecenia
Zaleca się używanie kremów, maści redukujących zasinienia.

Czas rekonwalescencji
Brak


Możliwe efekty uboczne i postępowanie
Brak

 

Przegląd pozycji

 • Kontakt
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:47 Klinika Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Lekarskiej Adres Poznań Ul. Stanisława Strugarka 8 (Os. Bolesława Śmiałego) Zapisy na zabiegi Dr n med Sebastian Kuczyński, tel.: 600 263 705 E-mail... Więcej
  Klinika
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:36 Klinika Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Lekarskiej działa w porozumieniu z Zespołem Poradni Specjalistycznych - NZOZ Med i Dent (alergologia, stomatologia, nefrologia, logopedia, laryngologia,... Więcej
 • Misja
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:37 Naszą misją jest dążenie do stałej przewagi nad konkurencją pod względem dydaktycznym - dzięki uniwersyteckiemu zespołowi praktyków, oraz technologicznym - za sprawą wyposażenia w... Więcej
  Medycyna estetyczna
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:46 Medycyna estetyczna oraz kosmetologia lekarska "Medycyna estetyczna jest stosunkowo nową dziedziną wiedzy medycznej, zajmującą się nie tylko korektą niewielkich defektów urody, nierzadko... Więcej
 • Zaplecze technologiczne
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:47 Symbioza (dokładniej: komensalizm oportunistyczny), związek organizmów powszechnie występujący w naturze, w świetle zawodu medycyny estetycznej nabiera ludzkich i mechanicznych kształtów.... Więcej
  CoolSculpting™
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:50 CoolSculpting™ to urządzenie, które umożliwia skuteczne nieinwazyjne zabiegi konturowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej dzięki kriolipolizie. To, co odróżnia zabieg CoolSculpting™... Więcej
 • Działanie CoolSculpting™
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:51 CoolSculpting™ jest nowością zarówno w Polsce, jak i na świecie. Firma powstała w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych, pierwsze publikacje naukowe ukazały się w 2008 roku a sama technika ... Więcej
  Wskazania do zabiegów CoolSculpting™
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:52 Zabieg CoolSculpting™ nie powoduje spadku masy ciała i nie jest przeznaczony do leczenia otyłości, a także nie zastępuje metod inwazyjnych, takich jak liposukcja. Zabieg CoolSculpting™... Więcej
 • Przeciwskazania do zabiegów CoolSculpting™
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:53 Krioglobulinemia; Napadowa hemoglobinuria z zimna, napadowa zimna hemoglobinuria, zespół Donata-Landsteinera; Cold; Schorzenie Reynauda; Ciąża; Implanty; Ostatnio przebyte operacje w obszarze... Więcej
  Przed zabiegiem
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:54 Konsultacje Zabiegi mogą być wykonywane na większych rejonach ciała, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Każdorazowo, przed decyzją o możliwości wykonania zabiegu konieczna jest konsultacja... Więcej
 • Zabieg
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:54 Aby wykonać zabieg, lekarz przykłada aplikator do docelowego obszaru zabiegowego w celu pobrania energii (chłodzenie) z leżącej poniżej tkanki tłuszczowej. Specjalnie opracowany aplikator... Więcej
  Po zabiegu
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:55 Reakcje skóry Zabieg CoolSculpting™ jest całkowicie nieinwazyjny, dzięki czemu można natychmiast powrócić do typowych czynności, takich jak praca lub ćwiczenia fizyczne. Reakcje skóry Na... Więcej
 • Cennik
  Write on niedziela, 09 marca 2014 17:59   Koszt zabiegu  - 900 zł   Więcej
  Prasa {ang.}
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:48 Więcej
 • TV {ang.}
  Write on poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:49 Więcej
http://medycyna-estetyczna.pl http://sklep.medycyna-estetyczna.pl http://www.laserowaepilacja.pl https://cosmelan.edu.pl http://www.ulthera.com.pl http://coolsculpting.pl http://www.kosmetologia.edu.pl http://www.kosmeceutyki.kosmetologia.edu.pl